❀ Panorámás szállás Miskolctapolcán, a Bükk hegység ölelésében ❀
A legeslegszebb kilátás a Bükk fennsík ezen szikláiról nyílik! Egész egyszerűen elképesztő! Sokszor voltunk már itt, mert minden évszakot kötelező megnézni, de szerintem a legszebb az ősz, amikor minden csodás színekben pompázik.
Nem könnyű túra, előre szólok, mivel 949 m-re kell felküzdeni magunkat. 4 kilométeren 400 m szintkülönbség, előtte szendvics, víz, de a kávét már csak fennt a hegyen szabad meginni, mert rendesen lihegős terep. Persze nagyon megéri, nézd meg a képeket, ilyen kilátás nincs mégegy, ellátni egészen a Mátráig, a Hór-völgy kapuja, Nagy-Eged vagy Bükkszentkereszt is feltűnik. Kiterjedt, hullámzó középhegységi táj keretezi a Három-kőt.
A Bánya-hegyi elágazásig (Répáshuta) kocsival mentünk, itt van egy nagy parkoló, aztán gyalog tovább. Visszafelé pedig Zsidó-réten keresztül, Nagymező és úgy a parkoló.
Egyik kedvenc túrám ez is, bár tulajdonképpen majdnem mind az ami a hegyeken keresztül vezet :)
Nézd meg a képeket! > Tarkő-Háromkő☼
A várba egy Zempléni kirándulás alkalmával látogattunk el, a délutáni órákban, gondoltuk, ez még belefér mielőtt besötétedik. Aki fel akar jutni a várba, annak bizony meg kell küzdeni érte. A parkolótól még kb 2 km-es szakaszon felfelé visz az út gyalog, bár kocsival is lehet menni, de félúttól már nagyon szűk az ösvény, nem fér el egymás mellett két autó. Mi ugyan lecsaltuk a felét a távolságnak, mert nem akartunk sötétben visszaérni, már késő délután volt.
Érdemes mégis vállalni a kihívást, mert a vár gyönyörű, mindenkinek csak ajánlani tudom!
A regéci vár egy 1300 körül épült vár a Zempléni-hegység középső részén egy vulkáni kúpon, úgy is hívják Rákóczi-vár. A várat alighanem az Aba nemzetség tagjai emelték a 13–14. század fordulója körül. 1686-ban aztán Caprara generális a császári rendelet értelmében leromboltatta, napjainkban pedig felújításra került.
Az egykori uradalmi központ, a regéci vár a Károlyi család tulajdonába került, a gróf utasítására helyeztek el 1936-ban először emléktáblát az északi torony falán. Emléktáblát az óta több ízben helyeztek el a várban, mára egy sem maradt, köszönhető a vandáloknak. 1949-ben a várat államosították, akárcsak az osztrák főurak, a Magyar Állam sem bizonyult a leggondosabb gazdának, hiszen az ezt követő ötven év alatt semmit nem tett a magyar történelem e jelentős műemléke érdekében. Az utóbbi évtizedek alatt néhány esetben bozótirtás folyt a vár területén, legutóbb a 80-as évek második felében, ekkor a Bükki Nemzeti Park és az Északerdő Rt. szervezésében.
Északi bástyáját a 2000-es évek elején helyreállították, 2016-ra pedig teljes egészében visszaépítették az öregtornyot, melynek 4 szintjén kőtárat és interaktív, multimédiás eszközökkel felszerelt kiállítóteret létesítettek. A többszintes torony tetejéről lenyűgöző körpanoráma tárul a látogatók szeme elé.
Nézd meg a képeket! > Regéci Vár ☼
A Mátrában járunk, de hamár itt vagyunk, érdemes felkeresni a nevezetességeket és egy egész napos kirándulás alkalmával felfedezni a környéket.
Szent István királyunk idejében Szurdokpüspöki egyike volt Magyarország szellemi központjainak. Három ilyen hely, szellemi központ volt az országban: Esztergom, Kalocsa és Szurdokpüspöki. Püspöki központ volt. Istenanyánk szent kútjának helye egy ősi szakrális központ. Szurdokpüspöki térségében ásatásokat folytattak, kelta időbeli emlékeket találtak, melyek 12 ezer évesek.
Olyan láthatatlan, megmagyarázhatatlan, kézzel foghatatlan, mégis tapasztalható csodák történtek, melynek híre ment az egész világban. Aki ennek a kútnak a vizéből ivott, aki ennek a kútnak a vizében megmosakodott, azok meggyógyultak.
Megvizsgálva Európa és a világ szent helyeit, olyan energiavonalak találkoznak itt, amelyek Fatimében, Lourdes-ban, vagy Dél-Amerika szent helyein is megtalálhatók. Ezeket pozitív energiavonalaknak, Szent György vonalaknak nevezzük.
A kúton is átmegy ez a pozitív zóna, ez adja a víznek azt a gyógyító képességét, amelyet kifejt. Mitől gyógyít ez a víz?
Itt találod a választ!
Nézd meg a képeket! > Szent-kereszt kút ☼